Одноразова очисна щітка для ендоскопа – надійний інструмент для механічної обробки інструментів
Під час використання ендоскоп забруднюється через постійний контакт з біологічними речовинами (кров, вміст шлунку або кишечника тощо). Промивання в дезінфікуючих засобах та стерилізації недостатньо, щоб повністю очистити інструмент. Перед знезараженням діагностичне обладнання потребує механічного очищення. Воно необхідне ще й тому, що ендоскоп має складну будову та ускладнений доступ до деяких частин.
Чистяча щітка для ендоскопа допомагає підготувати інструмент до наступного обстеження. Вона забезпечує якісну механічну обробку таких частин:
- Каналів.
- Портів (вхідних та регулювальних).
- Складних поверхонь інструменту.
- Додаткового багаторазового обладнання для ендоскопічного обстеження (ножиці, біопсійні щипці, корзинки для захвату тощо).
Часто перед лікарями стає вибір, що краще – багаторазова чи одноразова очисна щітка для ендоскопа. Одноразові інструменти важливі, коли треба повністю виключити ризик інфікування вірусами та бактеріями, що містяться в біологічних рідинах. Також вони мають перевагу в таких випадках:
- Відсутні умови для якісної стерилізації щіток.
- Необхідно обладнання, яким можна швидко скористатися. Одноразова щітка для чищення ендоскопа має індивідуальну упаковку, не треба витрачати час на її дезінфекцію.
- Невелика кількість ендоскопічних операцій.
- Спроможність закладу забезпечити індивідуальні стерильні інструменти для кожного пацієнта.
Одноразова очисна щітка для клапанів ендоскопа – для чого потрібна і яку вибрати
Будь-який ендоскоп має клапани – інструментального каналу, біопсійні, аспіраційні, для подачі води, повітря або вуглекислого газу. При забрудненні цих пристроїв не тільки значно підвищується ризик інфікування наступного пацієнта, а й порушується робота самого ендоскопу.
Складна будова клапанів не дозволяє просто промити їх, потрібне механічне видалення можливих залишків біоматеріалу.
Одноразова очисна щітка для клапанів ендоскопа повинна мати густу щетину, щоб очищення було максимально ефективним. Обробка стає якіснішою, коли на інструменті присутній торцевий ворс. Це також знижує ризик пошкодження поверхні або частин клапана.
Важливо, щоб пластикові та металеві частини були міцними, бо в клапанах доводиться вичищати ділянки зі складним доступом, і навантаження на інструмент зростає. Ендоскопічні чистячі щітки Alton Medical відповідають усім цим вимогам.
Клапани ендоскопа необхідно обробляти після використання. Їх замочують в дезінфікуючому розчині, ретельно видаляють щіткою залишки біоматеріалу, а коли на поверхні обладнання й щітки не залишається слідів забруднення – промивають стерильною водою.
Одноразова двостороння щітка для чищення ендоскопа – особливості будови
Крім клапанів, ретельного очищення потребують й самі канали ендоскопів. Адже кров, виділення та залишки тканин утворюють перешкоди для його нормальної роботи і можуть пошкоджувати стінки інструмента. Також вони є постійним джерелом збудників хвороб.
Хоча існують різні засоби для обробки обладнання, найбільш ефективною вважається двостороння щітка для очистки ендоскопа. Міцна щетина з двох боків дозволяє швидко видалити всі забруднення з каналу інструмента.
Одноразова двостороння щітка для чищення ендоскопа може мати торцевий ворс або спеціальну кульку. Остання призначена для захисту частин інструмента від пошкодження. Важливо проводити механічну обробку каналів одразу після використання, оскільки залишкові частини можуть фіксуватися на поверхні, після чого видалити їх буде складніше. Завдяки якісним матеріалам складових частин, двостороння чистяча щітка для ендоскопа Alton Medical, впорається з будь-яким забрудненням.